Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 14323326



*

nr 1432 3326


Fat

Keramik, Signerad, Sergels torg. Diameter: 66 cm


Kondition: med stativ

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 november 2021
kl 19:39:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 21:01:29 1      300 kr
22/11 19:01:15 2      350 kr
22/11 19:12:35 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik sergels torg
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 9238 Såssnipa
    på fat, Silver (0,800), Tyskland. Längd: 24 cm, vi..//
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08
  • 9200 Servisdelar
    8 delar, Lomonosov, Sovjet, märkt Made in USSR, ”C..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:12
  • 8218 Skål
    + fat, Kjellander. Glas, etsad dekor. Diameter: 22 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:09
  • 9424 Skål med lock ..
    3 delar, porslin, Kina, nutida. Diameter: 9,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:17




Ladda ner broschyr