Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dish 14323326



*

nr 1432 3326


DISH

ceramics. Signed, Sergels torg. Diameter: 66, med stativ.


Keramik, Signerad, Sergels torg. Diameter: 66 cm


Condition: med stativ

Estimate:

700

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday November 22 2021
at 19:39:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/11 21:01:29 1      300 kr
22/11 19:01:15 2      350 kr
22/11 19:12:35 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik sergels torg
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Porutgal, porcelain. Diameter: 42 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:31
  • 6644 DISH
    med hänklar, Agneta Livinj, keamik. Diameter: 35 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:02




Ladda ner broschyr